2015 Diákszínjátszó Találkozón jártunk

Idén XXVI. alkalommal került megrendezésre az Országos Diákszínjátszó Egyesület szervezésében az ODT.

A Regionális Diákszínjátszó Találkozókon 9 helyszínen (Barcs, Budapest, Kecskemét, Szentes, Győr, Debrecen, Nyíregyháza, Székesfehérvár, Eger) 118 fellépő csoport, és közel 2000 színjátszó vett részt.
A Szálka Stúdió színjátszói április 10-én, a Közép-dunántúli Régió találkozóján, Székesfehérvárott képviselték iskolánkat.

A minősítés során Diplomát kapott előadásunkat az ODE meghívta az országos találkozóra, mely 2015.04.17-én pénteken kezdődött a Nemes Nagy Ágnes Humán Szakközépiskolában, Budapesten. A 2 napos rendezvényre az országból összesen 21 csapat kapott meghívást.

A XXVI. Országos Diákszínjátszó Találkozó diplomás előadásai:

(Diplomát kaptak azok az előadások, melyek színházi, vagy drámapedagógiai szempontból iránymutatóak lehetnek a szakma és a játszók számára.)

1: KÖVEK – PDF 2.0, rendezte: Komáromi Sándor
2: LICIT – Miros-love Krleza, rendezte: Szalai Ádám, Fenyvesi Mihály, Várkonyi Dániel
3: RENDSZERHIBA – DVK Utolsó D., rendezte: Ákli Krisztián
4:TEGNAP VOLT – DVK 12 D., rendezte: Ákli Krisztián
5: SÓHAJPALOTA – VMG/KIMI 11. d. r: Perényi Balázs
6: ÁLLÍTSÁTOK MEG ARTURO UIT – VMG/KIMI 12. d. r: Papp Dániel, Pap Gábor
7: HALÁLRA TÁNCOLTATOTT LÁNY – NNÁ Táncszínház r: Szent-Ivány Kinga
8: VAGY-VAGY – NNÁ/KIMI 12. b zenés színházi csoport r: Pallagi Ákos, Eck Attila
9: A SZERELEM MEGSZÁLLOTT RABJÁNAK TÖRTÉNETE – PHWI Csoport r: Kiss Péter
10: HASHTAG – Középső Arrabona (Győr), r.: Balla Richárd, Bálint Betty
11: A MAGUNK MEGVALÓSÍTÁSÁNAK NÉHÁNY VÁLTOZATA – Reményik Suliszínház (Szombathely), r.: Németh Gyöngyi
12: FÖLD NÉLKÜL – Zsebtársulat (Szabadka), r.: Lőrincz Tímea
13: TARTUFFE STÍLUSGYAKORLATOK – Ifjú Morbid Színpad (Kecskemét), r.: Sárosi Gábor
14: “DE TE NE HAGYD…” – HMG 10/d (Szentes), r.: Csapiné Matos Ibolya
15: A BUSZMEGÁLLÓBAN – Miskolci Zrínyi Ilona Gimnázium csoportja, r.: Eisner Éva
16: MAKK ÁSZ AZ OLAJFÁK HEGYÉN – Szálka Stúdió (Tatabánya), r.: Tara Andrea
17: ÚTON VELETEK – Lovassy Színpad (Veszprém), r.: Fürj Katalin
18: PIOTR OHEY MÁRTÍROMSÁGA – Ady/KIMI 13/d, r.: Csikos Sándor
19: A NYÍLT TENGEREN – Ady/KIMI,Debrecen, r.: Pálóczy Bence
20: LEGYEN ÚGY! – Tánc-Lánc Színkör, Nagykálló, r.: Demarcsek Zsuzsa, közreműködött: Dankó Band, Demarcsek Dániel
21: A GÉZAGYEREK – Korányi F. Gimn. 13/d, Nagykálló, r.: Vona Éva

Gratulálunk színjátszóinknak!